Centrum Kultury Zamek

- strona główna

CENTRUM PRAKTYK EDUKACYJNYCH

CPE to projekt Centrum Kultury ZAMEK, realizowany w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura” Narodowego Centrum Kultury. Naszym głównym celem jest integrowanie osób związanych z edukacją i kulturą w Wielkopolsce. Bogata oferta kierowana do nauczycieli i animatorów posiada m.in.: bezpłatne warsztaty w obszarze: edukacji medialnej, edukacji filmowej, sztuki współczesnej, edukacji muzealnej i antydyskryminacyjnej, konkurs „Współdziałanie w kulturze” umożliwiający realizację projektów we współpracy nauczycieli z animatorami, publikacje, zawierające gotowe scenariusze lekcji; wsparcie merytoryczne w działaniach projektowych. Do tej pory CPE zrealizowało około 50 warsztatów szkoleniowych, 15 projektów edukacyjno--animacyjnych, 3 giełdy dobrych praktyk, panele dyskusyjne, konferencje itp.

Centrum – ponieważ to tu spotykają się różne tendencje, pomysły, ludzie i zasoby
Praktyk – ponieważ stawiamy na praktyczne działanie, za CPE stoi wielu wykwalifikowanych teoretyków, a misją CPE jest wprowadzanie idei w życie, nie tylko rozmawianie o nich, opisywanie, wykładanie, ale działanie w praktyce.
Edukacyjnych – odczarowujemy słowo „edukacja” dotąd zawłaszczone przez oficjalny system szkolnictwa, poszerzamy to pojęcie i wskazujemy, że edukacja to różne sposoby przyswajania wiedzy, dzielenia się nią, otwierania na nowe możliwości.

Przejdź do strony CPE


Data
Kategorie
Uczestnicy
Ładowanie

Partnerzy