Centrum Kultury Zamek

- strona główna

Paryż na bosaka

Komedia „Paryż na bosaka” to pełna niecodziennych żartów i slapstickowej choreografii historia znajomości bibliotekarki z miasteczka na dalekiej północy Kanady i dziwnie pociągającego, ekscentrycznego kloszarda z Paryża. Czy ci czarujący dziwacy znajdą miłość w Mieście Świateł? W głównych rolach sami twórcy filmu – belgijsko-kanadyjski tandem: Dominique Abel i Fiona Gordon.

Uporządkowane życie Fiony (Gordon) zakłóca pewnego dnia pełen rozpaczy list od mieszkającej w Paryżu 88-letniej ciotki Marthy (nominowana do Oscara legenda francuskiego kina Emmanuelle Riva w swojej ostatniej roli – „Hiroszima moja miłość”, „Miłość”). Fiona wskakuje w pierwszy samolot do Europy. Na miejscu odkrywa, że Martha zniknęła. W lawinie spektakularnych katastrof poznaje Doma (Abel), uprzejmego, ale denerwującego kloszarda, który nie chce jej zostawić w spokoju. Z czasem przestaje jej to przeszkadzać…

Burleskowy, sfilmowany w fantazyjnym, charakterystycznym dla duetu Abel i Gordon stylu „Paryż na bosaka”,  wykorzystuje humor, żeby opowiedzieć o najistotniejszych sprawach, takich jak śmierć, wolność wyboru, samotność i solidarność.

Tytuł oryginalny: Paris pieds nus

reż. reż. Dominique Abel i Fiona Gordon, Belgia, Francja, 2016, 84'


Występują: Fiona GordonDominique AbelEmmanuelle RivaPierre RichardFilm w języku angielskim i francuskim z polskimi napisami.

Kup bilet BILET
Zwiastun:

Przedpremiera 7.08.17r. o g. 17.15

Gramy od 11.08.17r.

POKAZY FILMU

Data
Kategorie
Uczestnicy
Ładowanie