Centrum Kultury Zamek

- strona główna

Klub Wysokich Obcasów: Winni

Razem z Gutek Film i wysokieobcasy zapraszamy na przedpremierowy seans filmu "WINNI".

Seans odbędzie się 8 listopada o godzinie 19 w Scenie Nowej
(trzecie piętro, wjazd windą z parteru przed holem kasowym, albo schodami obok księgarni Bookowski)

„Winni” to skandynawski dreszczowiec, sensacja festiwali w Sundance i Rotterdamie, gdzie zdobył nagrody publiczności. Trzymający w napięciu, pełen zwrotów akcji thriller, budujący gęstą atmosferę z oszczędnych, starannie wyważonych środków, klimatem i precyzją przywołujący na myśl „Locke’a” z Tomem Hardym.

Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia – były funkcjonariusz policji – z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie – irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna nie opuszczając pokoju rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i… telefonie.

W „Winnych” każda sekunda filmu, każdy grymas, spojrzenie czy dźwięk, łączą się w mistrzowską całość, prowadzącą do zaskakującego zakończenia.

Z najnowszym numerem Wysokich Obcasów bilety w cenach 15/13 zł.WINNI, reż. Gustav MöllerDania, 2018, 85'

Bilety

Wybierz seans