Centrum Kultury Zamek

- strona główna

Klub Krótkiego Kina: Pokaz filmów tańca

PROGRAM:
 
Shadow Animals, reż. Jerry Carlsson, Szwecja 2017, 22'
Marall idzie z rodzicami na przyjęcie, ma się dobrze zachowywać. Dorośli wokół niej próbują się dopasować - nie każdemu to wychodzi. Nikt poza dziewczynką nie dostrzega cienia krążącego po domu. 
 
Cargo, reż. Jasmine Ellis, Niemcy 2017, 4'
Niepewność rzeczywistości, która przenika codzienne życie. Czy to się dzieje naprawdę? Krótki, jednoujęciowy film taneczny.
 
Six solos, reż. Simon Fidels, Wielka Brytania 2016, 7' 
Indywidualna czy wspólna ekspresja? Możemy stać się czymś więcej niż tylko sumą części. Solowi tancerze wchodzą na pustą scenę, rozpoczynają tańce indywidualne, które z czasem splatają się w jeden występ.
 
Bhairava, reż. Marlene Millar, Philip Szporer, Kanada 2017, 14' 
Bhairava przywołuje aspekty Shivy, Pana Tańca, jako niszczyciela zła i strażnika czasu. Choreograf Shantala Shivalingappa tworzy żywe wcielenie bóstwa, osadzone w sugestywnym krajobrazie Hampi w Indiach.
 
Firebird, reż. Velislava Gospodinova, Bułgaria 2016, 7'
Artystyczna impresja napędzane rytmem muzyki i swobodą tańca. Tworzy magiczny świat, w którym Miłość jest wiodącą metafizyczną siłą pokonującą życie i śmierć.
 
Cold, reż. Sven Niemeyer, Niemcy 2017, 6'
Obraz cierpienia matki, która nie jest w stanie poczuć miłości do swojego dziecka, bez względu na podejmowane próby. Wpada w depresję, przez co trudno jej żyć dalej.
 
Inicjacja, reż. Iwona Pasińska, Polska 2017, 18'
Muzyczno – filmowy eksperyment z hipnotyzującą muzyką Jacka Sienkiewicza i ascetyczną scenografią Andrzeja Grabowskiego, w której znaczący jest każdy z rekwizytów. Wysmakowana forma wizualna, przesycona subtelną grą sztucznego światła i wieczornego mroku, splata się z szeroko pojętą ekspresją fizyczną artystów – tancerzy Polskiego Teatru Tańca. 
 
Łączny czas pokazu: 78 min.
Kup bilet BILET