Centrum Kultury Zamek

- strona główna

Klub Seniora: \Dalida. Skazana na miłość

Dalida szaleńczo poszukiwała miłości. Niestety, pomimo oszałamiających sukcesów zawodowych, jej życie prywatne okazało się serią skomplikowanych związków i osobistych tragedii. Kochała i była kochana, jednak nigdy nie zaznała prawdziwego szczęścia.

 

W filmie „Dalida. Skazana na miłość” reżyserka Lisa Azuelos skupia się na pięciu najważniejszych mężczyznach w życiu artystki, którzy zaważyli zarówno na jej karierze, jak i całym życiu. Byli to: mąż i manager Lucien Morisse, malarz Jean Sobieski, piosenkarz Luigi Tenco, młody kochanek Lucio i Richard Saint Germain – ostatnia wielka miłości Dalidy.

 

W role mężczyzn życia Dalidy wcielają się znani francuscy i włoscy aktorzy. Jak mówi brat Dalidy, Orlando, który miał wpływ na obsadę filmu: Jean-Paul Rouve gra Luciena z dużą autentycznością i szczerością. A w życiu prywatnym jest wspaniałym człowiekiem. Niels Schneider, aktor-fetysz Xaviera Dolana, jest równie piękny jak Jean Sobieski. Alessandro Borghi jest wspaniały i mroczny, tak jak Luigi Tenco. To ja namówiłem Nicolasa Duvauchelle'a, żeby zagrał rolę Richarda Saint Germain. Jest lepszy od pierwowzoru, zwłaszcza w sposobie chodzenia, zmysłowy, niemal zwierzęcy.

Moja siostra kochała naprawdę różnych mężczyzn! Pamiętajmy, że wszystkich świetnie znałem, zatem wiem, o czym mówię...

 

reż. Lisa Azuelos, Francja, 2016, 124’

 

Występują: Sveva Alviti, Riccardo Scamarcio, Jean-Paul Rouve


Film w języku francuskim z polskimi napisami.

Kup bilet BILET
Zwiastun:

POKAZFILMU

Data
Kategorie
Uczestnicy
Ładowanie