ZAMEK Culture Centre

- homepage

Najlepsze z Najgorszych: Turecki Tarzan - Sala 1

Zabrali jego pieniądze, rodzinę a nawet ręce. Ale nie odbiorą mu prawa do zemsty!

TURECKI TARZAN (The Sword and the Claw)

Kiedy król Salomon ginie z rąk mordercy, jego synek zostaje ukryty w lesie i wychowuje się ze stadem lwów. Jako dorosły już mężczyzna postanawia wykorzystać swą ponadludzką, bestialską moc i niezwykle silne łapy, aby zemścić się na nowym królu i całej jego armii.

Zapraszamy was niezłomni widzowie, do świata, w którym rządzą siła, przemoc, mięśnie, amatorszczyzna i rozbuchane męskie ego. Gdzie jednowymiarowe postacie w fikuśnych strojach potrafią zabić wyrwanym własnoręcznie drzewem czy choćby nawet dramatycznym spojrzeniem, a krew i testosteron strumieniami wylewają się z ekranu. Szybki i skrótowy montaż w stylu Patryka Vegi, dziwaczny dubbing, miecz i szpony powalą was na kolana. A od turbanów, maczet i patosu może zakręcić się wam w głowach.

Branża filmowa lat 70. i 80. w Turcji opierała się głównie na kradzieży pomysłów, bohaterów, scenariuszy i muzyki kina Hollywood. Poza krótką przerwą, w zasadzie nie istniało w tym kraju coś takiego jak prawa autorskie. Ilość produkcji, jakie powstały w tym czasie, mogłaby zawstydzić największe studia filmowe. Były to lata kiedy tureckie kino i rynek video były jednymi z największych na świecie. Nie brakowało też widzów. W latach 80. w Turcji 35% gospodarstw domowych posiadało odtwarzacze VHS, czyli aż 3 razy więcej niż np. w Niemczech. A teraz my dołączymy do tego zacnego grona widzów i obejrzymy jeden z przebojów niezwykle absurdalnego tureckiego kina w odrestaurowanej wersji.

Język: turecki z polskimi napisami
TURECKI TARZAN, reż. Natuk Baytan, Turcja, Wielka Brytania 1975, 109’


--

Czym są Najlepsze z Najgorszych?
To pokazy różnorodnego kina klasy B, od starych, amerykańskich filmów s-f z kosmitami i latającymi spodkami wiszącymi na sznurkach, przez przebojowe kino akcji lat 80. z nieskazitelnymi bohaterami w ortalionowych dresach, po horrory z gumowymi potworami.
Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, nielogiczna fabuła a także zaangażowanie i pasja autorów to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej, które prezentowane są na przeglądzie. Filmy Najlepsze z Najgorszych rozbudzają wśród widzów miłość do kina klasy B od 2015 roku. Dotychczas odbyło się około 150 seansów i wydarzeń w ramach przeglądu.

Więcej: www.najlepszeznajgorszych.pl

--

Miejsce wydarzenia: Sala 1 - Kinowa

bilety: 25 zł (n), 20 zł (u)

dla kogo: młodzież, dorośli

--
[Rysunkowy plakat przedstawia mężczyznę w białej koszuli rozpiętej tak, że ukazuje umięśniony tors i dwiema czarnymi łapami z czerwonymi pazurami w miejscu rąk. Za nim widoczny jest jego wizerunek, który uderza kogoś w twarz. Z twarzy uderzonego bucha krew. Nad postaciami widnieje napis "Dirtiest fighting ever" pod mężczyzną na pierwszym planie tytuł "THE SWORD AND THE CLAW".]
Buy ticket TICKET
Anglojęzyczny zwiastun

Inne seanse w cyklu

Date
Categories
Participants
Loading

Partner