Centrum Kultury Zamek

- strona główna

Wynajem

Dawny Zamek Cesarski, dziś siedziba Centrum Kultury ZAMEK, powstał na początku XX wieku jako rezydencja cesarza Wilhelma II. To najmłodszy zamek w Europie i jeden z najciekawszych obiektów w Poznaniu. W okresie międzywojennym neoromański gmach był siedzibą nowo powołanego Uniwersytetu Poznańskiego. Tu także, w dawnych apartamentach cesarskich, rezydowali polscy prezydenci podczas swoich pobytów w Poznaniu. Podczas II wojny światowej zamek został gruntownie przebudowany. Przez kilkanaście powojennych lat w gmachu urzędowały władze miasta. Od 1962 roku zamek służy kulturze.

Zamek od kilku lat jest systematycznie restaurowany. Dzięki specjalnym inwestycjom jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. Obiekt ma niezwykle dogodną lokalizację – położony jest w centrum miasta, w bliskim sąsiedztwie dworca PKP i PKS oraz kilku hoteli. Samochód zaparkować można na strzeżonym parkingu.

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu wynajmuje swoje przestrzenie na biura (wynajem stały) oraz na wyjątkowe spotkania, bankiety czy konferencje (wynajem czasowy).