ZAMEK Culture Centre

- homepage

Plenerowe Pałacowe: Ema

Najlepszy film na upalne lato. Pokazywana w konkursie głównym festiwalu w Wenecji Ema Pabla Larraína (Jackie, Srebrny Niedźwiedź za El Club) to filmowy rollercoaster z magnetyczną Marianą Di Girolamo i Gaelem Garcíą Bernalem w rolach głównych.
Nieuchwytna jak płomień, uwodzicielska Ema roznieca ogień wszędzie tam, gdzie się pojawia. Taniec to dla niej całe życie – dla swojej pasji jest gotowa poświęcić dosłownie wszystko. Wspólnie z mężem-choreografem podejmuje kontrowersyjną decyzję, przez którą upada jej dawny świat, a na zgliszczach starego porządku wyrasta zupełnie nowy – gdzie kobiety mogą tańczyć tak, jak chcą, o rodzinie nie decyduje pokrewieństwo i każdy sam tworzy choreografię własnego życia. W nowym świecie Ema jeszcze mocniej zatraca się w seksualnym, agresywnym reggaetonie.
Film Larraína to manifest nowego kina, które nasłuchuje pulsu życia, uczy się języka nowego pokolenia. I zamiast snuć opowieść – tańczy.

Język: hiszpański z polskimi napisami
EMA, reż. Pablo Larraín, Chile, 2019, 102'

--

Miejsce wydarzenia: Dziedziniec Zamkowy

bilety: 10 zł

dla kogo: młodzież, dorośli

--

[Plakat przedstawia dwójkę osób na tle okrągłego, świecącego kształtu, który ma fakturę bulgocącej lawy. Poza kształtem jest czerń.]

Buy ticket TICKET
Zwiastun