Kino psychologiczne:\ Musimy porozmawiać o Kevinie
- TypKino Pałacowe
- MiejsceSala Kinowa
Film "Musimy porozmawiać o Kevinie" to emocjonujący i wielopłaszczyznowy obraz skłaniający do rozmyślań o interakcjach w rodzinie, relacji matka-dziecko oraz stosunkach mąż - żona. Film zaprasza na pewno także do zadania pytania o źródło antyspołecznych zachowań bohatera oraz o rolę jaką w kształtowaniu jego osobowości odegrało środowisko, a jaką czynniki konstytucjonalne. Ekranizacja ta jest także dobrym pretekstem, by podyskutować o macierzyństwie, konfliktach wewnętrznych matek oraz baby bluesie i depresji poporodowej. Z pewnością podczas filmu doświadczymy wielu bardzo różnych emocji i refleksji. Zapraszamy!
Tytułowy Kevin to demoniczny nastolatek, który świadomie manipuluje swoim otoczeniem, nie uznaje żadnych zasad i z prowokującym uśmiechem mówi: "Wstajesz rano i oglądasz telewizję, jedziesz samochodem i słuchasz radia. Chodzisz do swojej nudnej pracy albo nudnej szkoły, ale o tym nie mówią w głównym wydaniu wiadomości. Doszło do tego, że nawet ludzie z telewizji często oglądają telewizję. Na co oni wszyscy tak patrzą? Właśnie na takich jak ja...". Magnetyczna Tilda Swinton i demoniczny Ezra Miller w thrillerze obnażającym najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy, który prowokuje, pociąga i nie daje o sobie zapomnieć.
Tytuł oryginalny: We Need to Talk About Kevin
reż. Lynne Ramsay, USA, Wielka Brytania, 2011, 110'
Występują: Tilda Swinton, John C. Reilly, Ezra Miller, Jasper Newell, Ashley Gerasimovich
Film w języku angielskim z polskimi napisami.
Prelekcje i dyskusję poprowadzą terapeutki z Ośrodka psychoterapii i pomocy psychologicznej POMARAŃCZOWE JA
Psycholog (specjalność kliniczna), psychoterapeuta, certyfikowany terapeuta środowiskowy. Trenuje osoby mające kłopot z wybuchami agresji lub nadmiernie uległe w sytuacjach społecznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi. Na co dzień projektuje i koordynuje proces rehabilitacji osób po kryzysach psychicznych.
Ukończyła studia na Uniwersytecie im Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz czteroletnią szkołę psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Posiada Certyfikat Terapeuty Środowiskowego oraz Trenera Zastępowania Agresji. Na co dzień jest psychologiem i terapeutą w Środowiskowym Domu Samopomocy „Zielone Centrum” dla osób po przebytych kryzysach psychicznych. Wspiera osoby cierpiące z powodu depresji, zaburzeń lękowych, schizofrenii, choroby afektywnej dwubiegunowej oraz zaburzeń osobowości.
Pracuje z rodzinami, w których jest osoba dotknięta problemami zdrowia psychicznego. Doświadczenie zawodowe zdobywała na dziennych oddziałach psychiatrycznych, oddziałach neurologicznych oraz w poradni wspierania rodzin.
Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny, trener umiejętności psychospołecznych, coach ICC, kierownik HR, członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, współzałożycielka Ośrodka Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej "Pomarańczowe Ja".
Absolwentka psychologii, specjalizacji klinicznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rozwój zawodowy kontynuowała szkoląc się w terapii Gestalt, warsztacie pracy z grupą, uzyskując międzynarodowy certyfikat 101 z Analizy Transakcyjnej oraz realizując 4-letnie kształcenie w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej.
Swoje doświadczenie w roli psychologa i psychoterapeuty zdobywała m. in. w interwencji kryzysowej, domu pomocy ofiarom przemocy w rodzinie, poradni zdrowia psychicznego i szpitalu psychiatrycznym. Od ponad 10 lat aktywnie prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną dla osób dorosłych, młodzieży oraz par. Pracuje także jako trener umiejętności psychospołecznych, coach oraz kierownik HR.
Bilety 12 zł