Centrum Kultury Zamek

- strona główna

Kino Wokół Fotografii:\MAPPLETHORPE: Look at the Pictures

KINO WOKÓŁ FOTOGRAFII to cykl pokazów filmowych skierowany do miłośników fotografii i nie tylko, pozwala spojrzeć na fotografię z różnej perspektywy.


Intymny portret jednego z najbardziej interesujących i wyrazistych fotografów XX wieku – Roberta Mapplethorpe’a. Twórcy filmu – Randy Barbato i Fenton Bailey, znani dzięki takim dokumentom jak “Głęboko w gardle” czy “Byłem córką Cher”, rozmawiają z rodziną, przyjaciółmi oraz byłymi partnerami artysty, próbując nakreślić jego prawdziwy obraz. Film zawiera niepublikowane wcześniej materiały wideo, które pomagają zrozumieć, jakim człowiekiem był Mapplethorpe. Produkcja została wyróżniona dwiema nominacjami do

Nagrody Emmy. 

Robert Mapplethorpe urodził się w 1946 roku w nowojorskiej dzielnicy Queens. Głównymi tematami jego twórczości były portrety sław (m.in. Andy Warhol, Richard Gere, Peter Gabriel, Grace Jones czy Patti Smith), kwiaty (głównie orchidee i kalle), akty, homoerotyzm i BDSM. Artysta lubił szokować. Był zafascynowany pięknem męskiego ciała. Mapplethorpe zmarł w 1989 roku w wieku czterdziestu dwóch lat wskutek komplikacji związanych z chorobą AIDS.

 

reż. Fenton Bailey, Randy Barbato  

Kraj produkcji: USA
Rok produkcji: 2016
Czas trwania: 108 minut
 

Produkcja: FILM MANUFACTURERES INC. we współpracy z HBO DOCUMENTARY FILMS

 

Projekt współrealizowany z Fundacją POWIĘKSZENIE i Projektem WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI.


  

Bilety: 11 zł /8 zł – dla uczestników Zamkowej Pracowni Fotograficznej 

Kup bilet BILET