Centrum Kultury Zamek

- strona główna

Nieposłuszne

Laureatka Oscara Rachel Weisz i nominowana do Oscara Rachel McAdams w przejmującej i pełnej napięcia opowieści o zakazanej miłości. Film Sebastiána Lelio, nagrodzonego w tym roku Oscarem za Fantastyczną kobietę.


Esti jest młodą, przykładną żoną w małej, zamkniętej, żydowskiej społeczności, w której wszyscy się znają i wzajemnie obserwują. Seksualność jest tu poddana sztywnym rygorom, nie ma miejsca na odstępstwo od zasad, a pożądanie to temat tabu. W życiu Esti pojawia się Ronit, jej dawna kochanka i pierwsza miłość. Kiedy namiętność sprzed lat wybucha na nowo, żadna z nich nie zamierza podporządkować się regułom.


Choć „Nieposłuszne” to pierwszy anglojęzyczny film Sebastiána Lelio zrealizowany z gwiazdorską obsadą, to nagrodzony Oscarem za „Fantastyczną kobietę”, Chilijczyk  ma już na koncie długą listę międzynarodowych wyróżnień (m.in. nagrodę w Locarno za „Rok tygrysa” i Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszej aktorki za „Glorię”). Scenariusz „Nieposłusznych” powstał we współpracy z Rebeką Lenkiewicz, scenarzystką nagrodzonej Oscarem „Idy” Pawła Pawlikowskiego, w rolach głównych zobaczymy zaś Rachel Weisz (laureatkę Oscara za „Wiernego ogrodnika”, znaną m.in. z filmów „Lobster” i „Młodość”) oraz Rachel McAdams (gwiazdę filmów „Pamiętnik”, „Spotlight”, a także serialu „Detektyw”). Subtelność i zmysłowość, ale też odwaga i bezkompromisowość „Nieposłusznych” zachwyciła krytyków, którzy porównują film do „Życia Adeli” Abdellatifa Kechiche’a czy „Carol” Todda Haynesa.


PRASA O FILMIE


Cudownie zmysłowy i prowokujący

Barry Hertz, The Globe and Mail


Pełna napięcia opowieść o zakazanej miłości

David Edelstein, Vulture


Ten film nie da wam spokoju

David Rooney, The Hollywood Reporter


Lelio powraca z kolejnym poruszającym portretem ludzi, którzy zrobią wszystko, żeby pozostać wiernymi sobie.

Allison Shoemaker, The Consequence of the Sound


Weisz i McAdams wzbijają się na wyżyny swoich umiejętności: sprawiają, że wyczuwamy każdy ich nerw.

Peter Travers, Rolling Stone


Imponująca i przejmująca historia miłosna

Peter Bradshaw, The Guardian


Język: angielski z polskimi napisami

NIEPOSŁUSZNE, reż. Sebastián Lelio, Irlandia, USA, Wielka Brytania, 2017, 114'

Kup bilet BILET
Zwiastun
GRAMY OD 3.08

POKAZY FILMU

Data
Kategorie
Uczestnicy
Ładowanie