Centrum Kultury Zamek

- strona główna

Człowiek bez pamięci

Człowiek bez pamięci to thriller kryminalny, oparty na bestsellerowej powieści autorstwa Kim Young-ha (Czarny kwiat, Imperium świateł, Mogę odejść, gdy zechcę). W ciągu 5 dni od premiery film zdobył milion widzów, stając się jednym z najbardziej kasowych thrillerów koreańskiego box office. Główną rolę w filmie zagrał Kyung-gu Sol który za Człowieka bez pamięci otrzymał 2 nagrody dla najlepszego aktora (Korea Film Reporters Association Film Awards oraz Director's Cut Awards).

Kiedyś Byung-su był seryjnym mordercą - zabijał tych, którzy według niego zasłużyli na śmierć. Ale to było dawno temu, gdyż po tragicznym wypadku samochodowym skończył z zabijaniem. Obecnie mężczyzna mieszka ze swoją nastoletnią córką, Eun-hee, i zmaga się z chorobą Alzheimera. Tymczasem w mieście pojawia się nowa fala zabójstw i Byung-su zastanawia się, czy to przypadkiem nie on sam jest odpowiedzialny za te zbrodnie. 

GŁOSY PRASY

Całość ogląda się wyśmienicie i jako thriller i jako dramat. Na wysokości zadania stanął Kyung-gu Sul, który wcielił się w przyczajonego psychopatę.

Po napisach

Wizualna uczta.

Kdramacache

Niesamowicie ciekawa historia.

Shin-yeon Won London Korean Links

Krwawy, inteligentny, intensywny i rozdzierający serce.

Karina Adelgaard Heaven Horror


Język: koreański z polskimi napisami

CZŁOWIEK BEZ PAMIĘCI, reż. Shin-yeon Won, Korea Południowa, 2017, 118'

Bilety

Wybierz seans