Centrum Kultury Zamek

- strona główna

Filmowy Blue Monday, czyli nie daj się depresji!

Istnieje nawet algorytm, który wylicza, że najgorszy, najbardziej depresyjny i przygnębiający dzień w roku wypadnie 15 stycznia.

W trosce o Wasze bezpieczeństwo i zdrowie polecamy przeżyć ten tragiczny dzień w Kinie Pałacowym. Mamy dla Was specjalne filmy, które rozgrzeją pogrążone w depresji serca, a kawa, herbata i coś słodkiego podczas każdego sensu rozgrzeją Wasze ciała. 

Dodatkowo ten poniedziałek stanie się wtorkiem, dzięki specjalnym cenom biletów za 11zł. 
________________________________________

g. 13.30 
PARTY, reż. Sally Potter, Wielka Brytania, 2017, 71’

Janet (Kristin Scott Thomas) organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministrę zdrowia w brytyjskim rządzie. Wśród gości są sarkastyczna April (Patricia Clarkson) i jej mąż Gottfried (Bruno Ganz), zwolennik medycyny alternatywnej; para wyzwolonych lesbijek – Martha (Cherry Jones) oraz jej o kilkanaście lat młodsza partnerka Jinny (Emily Mortimer); dziwnie podenerwowany bankier Tom (Cillian Murphy), który zaczyna imprezę od wciągnięcia kreski kokainy w toalecie. Tymczasem mąż gospodyni, Bill (Timothy Spall), zdaje się kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu puszcza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta...

g. 15.00 
I TAK CIĘ KOCHAM, reż. Michael Showalter , USA, 2017, 120’

Oparta na faktach historia związku urodzonego w Pakistanie komika i aktora komediowego Kumaila Nanjiani oraz Amerykanki Emily Gordon. Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia, mimo dzielących oboje różnic kulturowych. Jednak na drodze do szczęścia staną rodzice dziewczyny oraz rodzina Kumaila ze swymi oczekiwaniami. A to dopiero początek wyzwań, jakim zakochani będą musieli stawić czoła. Gdy wydaje się, że cały świat – na czele z rodziną – sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze. 

g. 17.15 
CO NAS KRĘCI, CO NAS PODNIECA, reż. Woody Allen, Francja, USA, 2009, 92’

Boris (Larry David), mężczyzna w sile wieku, radykalnie zmienia styl życia pod wpływem uczucia do zaledwie 20 -letniej Melodie (Evan Rachel Wood), co nie pozostaje bez wpływu na jego najbliższe otoczenie i staje się powodem wielu zabawnych perypetii. Po sukcesach ostatnich filmów, których akcja osadzona była w Europie, Woody Allen nieoczekiwanie z obrazem „Co nas kręci, co nas podnieca” powraca na ukochany Manhattan. W Cannes nowa produkcja Allena została przyjęta entuzjastycznie – publiczność nagrodziła film owacją na stojąco, w Polsce film uzyskał drugi najlepszy wynik frekwencji w historii filmów reżysera. Fabuła jak zawsze porusza tematykę relacji uczuciowych, które dla Allena są niewyczerpanym źródłemm komediowych inspiracji.

g. 19.00 
ZACZNIJMY OD NOWA, Johan Carney, USA, 2013, 104’

Ona – Gretta (Knightley), początkująca piosenkarka i kompozytorka, znalazła się w Nowym Jorku, bo towarzyszy swemu chłopakowi (Levine) – wziętemu muzykowi, negocjującemu kontrakt życia. Są piękni, szczęśliwi, bogaci, świat zdaje się leżeć u ich stóp! On (Ruffalo), mieszkający od lat na Manhattanie producent muzyczny, powoli traci kontakt z rzeczywistością… Rozstał się z żoną (Keener), jego kontakt z dorastającą córką (Steinfeld) słabnie, a do tego właśnie wyrzucono go zz pracy. Wizyta w małej knajpie, w której występuje Gretta, na zawsze odmieni życie tych dwojga…
bilety

Filmowy Blue Monday:\ Party

bilety

Filmowy Blue Monday:\ I tak Cię kocham

bilety

Filmowy Blue Monday:\ Co nas kręci, co nas podnieca

bilety

Filmowy Blue Monday:\ Zacznijmy od nowa

POKAZY FILMOWE

Data
Kategorie
Uczestnicy
Ładowanie