Centrum Kultury Zamek

- strona główna

Short Waves 2018 w Kinie Pałacowym

Kolejny raz na ekranie Kina Pałacowego zagoszczą krótkie metraże Festiwalu Short Waves!

SHORT WAVES FESTIVAL 2018 | 20.03 – 25.03 | Poznań | shortwaves.pl


10. EDYCJA NAJBARDZIEJ TREŚCIWEGO FESTIWALU KRÓTKIEGO KINA


Short Waves Festival to międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych, który odbędzie się w Poznaniu po raz 10. Sześć marcowych dni to prawdziwe święto krótkiego kina, polegające nie tylko na wspólnym oglądaniu filmów, ale także na żywym kontakcie z kulturą filmową w formie spotkań, dyskusji, czy wydarzeń spod znaku event cinema. Ponad 70 wydarzeń, prawie 300 filmów i kilkudziesięciu gości z całego świata - nie bez powodu festiwal bywa określany mianem najbardziej treściwego festiwalu krótkiego kina.

Short Waves Festival spina w sobie kilka wątków. Po pierwsze festiwal to konkursy. Pokazujące najnowsze filmy krótkometrażowe z całego świata nie dłuższe niż 30 minut, które powalczą o nagrody w 5 kategoriach konkursowych.

W tegorocznym Konkursie Międzynarodowym znalazły się zróżnicowane gatunkowo filmy z 21 krajów, a z kolei w Konkursie Polskim zaprezentowane zostanie wszystko to, co najlepsze w rodzimym krótkim metrażu.  Dances With Camera to filmy nie tylko o tańcu, ale też o ruchu i fizycznym byciu człowieka w świecie, z kolei konkurs Urban View zawiera filmy dotyczące architektury, urbanistyki i designu. Best Of Ten to konkurs kuratorski. Na finałową dziesiątkę składają się propozycje programerów i dyrektorów najważniejszych europejskich festiwali filmowych.

Motto festiwalu to: IN OR OUT. W edycji 2017 eksplorowaliśmy rozmycie granic, tym razem pytamy o wspólnotę i ostrość widzenia globalnej sytuacji. Zastanowimy się, co oznacza bycie “w lub poza” współczesnymi wspólnotami: lokalnymi, narodowymi, wirtualnymi. Te zagadnienia zilustruje tegoroczny fokus geograficzno - tematyczny poświęcony kinematografii Wielkiej Brytanii przygotowany we współpracy z wiodącymi festiwalami krótkiego kina z Wysp Brytyjskich oraz British Council.

Festiwal to także wydarzenia specjalne -  niezapomnianych wrażeń dostarczy z pewnością A Wall is a Screen, czyli polska premiera projektu łączącego spacer ulicami miasta z elementami kina plenerowego, zamieniającego ściany budynków centrum Poznania w kinowe ekrany.

Do zobaczenia!

Zwiastun:

POKAZY W RAMACH FESTIWALU

Data
Kategorie
Uczestnicy
Ładowanie

ORGANIZATOR