ANIMATOR 2019: ANIMATOR PL / Pokaz IV - krótki metraż
ANIMATOR 2019–ANIMATORPL/ Pokaz IV - krótki metraż/ Set IV - short films
Deszcz / Rain / Piotr Milczarek / Polska / 2019 / 05’0”
Krótki film animowany, opowiadający o zbiorowej świadomości. O tym, że brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za własne czyny sprawia, że bezrefleksyjnie idziemy za tłumem, co może doprowadzić do tragedii.
Słoń / The Elephant / Marta Gabiga / 2019 / 03’14”
Gdy dyrektor otrzymuje zawiadomienie, że w ogrodzie zoologicznym może pojawić się słoń, wpada na genialny pomysł.
Rok / Year / Małgorzata Bosek-Serafińska / 2018 / 11’40”
Jest to graficzno-dźwiękowy dziennik utkany z papierowych odpadów codzienności, etykiet, biletów, metek z cenami, opakowań po papierosach wypalonych w ciągu sześciu lat.
Ovule / Natalia Durszewicz / 2019 / 04’18”
Kobieta podejrzewa swojego mężczyznę o zdradę. Czy to jednak on jest tym, który ją oszukuje?
Portret Suzanne / Portrait of Suzanne / Izabela Plucińska / Polska, Niemcy / Poland, Germany / 2019 / 14’41”
Pewnego dnia skaleczona stopa cierpiącego mężczyzny zamienia się w kobietę: Suzanne, jego dawną miłość.
Red Light Train / Alicja Kot / 2019 / 09’36”
Młoda stewardesa pracuje w luksusowym pociągu dalekobieżnej linii do Paryża. Pasażerami są zakochane pary, podróżujące do stolicy miłości. Stewardesa mimowolnie staje się świadkiem ich miłosnych uniesień.
Dwie etiudy / Two Etudes / Zuzanna Pomorska / 2018 / 12’34”
Minimalistyczny film abstrakcyjny, będący impresyjną partyturą do utworu Pawła Szymańskiego w wykonaniu Macieja Grzybowskiego.
Winter Bird / Paulina Kozieł / 2019 / 05’44”
Animacja poklatkowa z wykorzystaniem własnoręcznie wykonanych lalek oraz scenografii. Interpretacja utworu Winter Bird, którego autorką jest norweska wokalistka Aurora Aksnes.
Strach ma wielkie oczy / Fear Has Many Eyes / Dana Danylova / Polska, Włochy, Ukraina / Poland, Italy, Ukraine / 2018 / 02’41”
Główna bohaterka, czeka na kogoś przed wejściem do parku. Nikt się nie pojawia, więc decyduje się na samotny spacer po ogrodzie.
