ZAMEK Culture Centre

- homepage

NATIONAL THEATRE LIVE

Royal National Theatre (Królewski Teatr Narodowy) w Londynie, znany powszechnie jako National Theatre, jest kulturalną wizytówką Wielkiej Brytanii. Jako scena narodowa National Theatre ma w swoim repertuarze przede wszystkim klasykę rodzimą (zwłaszcza dzieła Shakespeare’a), a także obcą i dramaty współczesne. Do tej pory zespół przygotował ponad 800 premier. W jednym sezonie daje ponad tysiąc przedstawień dla ponad pół miliona widzów (nie licząc tych, którzy zasiadają w salach kinowych). Obecnie na deskach brytyjskiej sceny narodowej występuje zespół liczący 150 aktorów. 

Zapraszamy na retransmisje trzech wyjątkowych spektakli londyńskiego teatru. W programie:

Mark Haddon: DZIWNY PRZYPADEK PSA NOCNĄ PORĄ

16.07, G. 20.30

Przedstawienie National Theatre, które w 2013 roku zdobyło prestiżową Nagrodę Laurence’a Oliviera w aż siedmiu kategoriach. Sztuka oparta na świetnej powieści Marka Haddona w niezwykle udany sposób przenosi historię opowiedzianą w książce na deski teatru, uzupełniając ją zarazem licznymi zabiegami dramaturgicznymi, które pozwolą jeszcze lepiej zrozumieć jej treść.

Philip Pullman: KSIĘGA PROCHU - LA BELLE SAUVAGE

23.07, g. 20.30

Akcja tej porywającej adaptacji powieści Philipa Pullmana osadzona jest dwanaście lat przed wydarzeniami z kultowej trylogii „Mrocznych materii ”. Twórcy sztuki ponownie zapraszają do fantastycznego świata wykreowanego przez autora powieści młodzieżowych. Tym razem trafiamy w sam środek potężnego sztormu.

William Szekspir: HENRYK V

20.08, g. 20.30

Kit Harington (Gra o Tron) w tytułowej roli w porywającym studium Szekspira na temat nacjonalizmu, wojny i psychologii władzy.


BILETY: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy)

Miejsce: Sala Kinowa - 1

Dla kogo: młodzież, dorośli


SPEKTAKLE W RAMACH WYDARZENIA

Date
Categories
Participants
Loading

PARTNERZY