Przestrzeń miasta
Imieniny Ulicy wracają na Święty Marcin! W tym niezwykłym dniu celebracja poznańskich tradycji znów będzie możliwa na głównej arterii miasta, którą przejdzie Korowód św. Marcina. Na wyremontowanej ulicy zagoszczą muzyka, artyści_ki, ruch, energia i wielkopolskie specjały. Zamkowy zespół zadba o to, byście dobrze spędzili ten dzień.
Radosnemu świętowaniu przyświecać będzie wyjątkowa idea poznańskich obchodów 11 listopada, która podobnie jak w poprzednich latach, wyraża się w haśle CZYŃ DOBRO, nawiązującym do postawy patrona św. Marcina. Zbieżność z Dniem Niepodległości sprawia, że pragniemy przypomnieć, czym jest nowoczesny patriotyzm, polegający na trosce o słabszych i potrzebujących pomocy, budowaniu płaszczyzn porozumienia oraz dbałości o otoczenie – środowisko naturalne i klimat. Jednocześnie chcemy się nim dzielić, organizując obchody 11 listopada pozbawione patosu i podziałów, wypełnione dumą z lokalności i dziedzictwa oraz szacunkiem dla różnorodności, a także otwartością i przyjacielskimi gestami. Dla turystów_ek spoza Poznania świąteczny listopadowy weekend będzie doskonałym momentem, by doświadczyć uroków i smaków naszego miasta oraz gościnności jego mieszkańców_nek.
Na co dzień DOBRO realizują organizacje pozarządowe, z którymi 11 listopada będzie można się spotkać „pod Alfami”. Wspólne działania animacyjne i artystyczne będą okazją do rozmów i wzajemnej inspiracji oraz wsparcia.
W tym dniu świętomarcińscy gospodarze, jak każdego dnia, ugoszczą odwiedzających w swoich lokalach, a w imieninowym wydaniu pokażą na zewnątrz, bezpośrednio na ulicy to, co na Św. Marcinie wyjątkowe. Podmioty te, skupione w Koalicji Święty Marcin dowodzą, jak cenną wartością jest lokalne współdziałanie, które ubogaca pejzaż kulturowy i społeczny głównej ulicy Poznania.
______
Grafika przedstawia sylwetkę konia i świętego Marcina na czerwonym tle. Postaci wyglądają jakby były wycięte z biało-szarego materiału. Przez ciało konia przebiega sznur z kolorowymi proporcami. Z prawej strony grafiki umieszczono biały napis: IMIENINY ULICY. Z kolei na dole, pod kopytami konia czarny napis: CZYŃ DOBRO. Na całości pojawiają się białe linie i kolorowe przerwane nitki.