ZAMEK Culture Centre

- homepage

OFF CINEMA presents: Anya (In and out of focus)

Zapraszamy na wyjątkowy pokaz filmu określanego dokumentalnym „Boyhoodem”. Szczera i niezwykle intymna historia o córce reżysera Mariana Marzyńskiego, filmowana przez trzydzieści lat życia Anyi - od czasu wczesnego dzieciństwa aż do etapu dorosłości, małżeństwa i macierzyństwa.
 
Marian Marzyński to jedyny w historii kina dokumentalnego filmowiec, który opisał w swych autobiograficznych esejach filmach losy polskiego i żydowskiego imigranta. Już w latach 60. reżyser zasłynął z zastosowania w polskim filmie nowoczesnej metody dokumentalnej spod znaku cinema vérité (opartej na rejestrowaniu spontanicznie prowadzonych wywiadów „na ulicy”). W rewelacyjnym Powrocie statku (1963) zapisał kamerą i mikrofonem swoje rozmowy z polonusami wracającymi do ojczyzny z USA na pokładzie „Batorego”. 
 
Spotkanie z mieszkającym na stale w USA reżyserem będzie jednym z najważniejszych wydarzeń festiwalu. Ceremonia wręczenia Platynowego Zamku odbędzie się podczas gali rozdania nagród 19 października 2019 roku. Pokaz filmu Anya rozpocznie cykl spotkań z Marianem Marzyńskim podczas 23. MFFD OFF CINEMA.
ANYA (IN AND OUT OF FOCUS), reż. Marian Marzyński, USA, 2004, 90'
Buy ticket TICKET

PARTNER POKAZU: Stowarzyszenie Żydowskie Motywy