ZAMEK Culture Centre

- homepage

Parasite - wersja czarno-biała

Absolutny wizjoner! Nikt inny nie kręci tak dobrych filmów rozrywkowych jak on - mówi o reżyserze „Parasite” Quentin Tarantino, jeden z jego największych fanów. Potwierdził te słowa tegoroczny Festiwal w Cannes, gdzie w walce o Złotą Palmę „Parasite” Bong Joon-ho pokonał „Pewnego razu… w Hollywood”, oczarowując jury, światową krytykę i publiczności.
 
„Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.
 
„Parasite” to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków. Nowy film twórcy przebojów „Okja” i „Snowpiercer: Arka przyszłości” to wielki hit światowego kina i prawdziwy filmowy rollercoaster.
 
Język: koreański z polskimi i angielskimi napisami
PARASITE, reż. Bong Joon-ho, Korea Południowa, 2019, 132'


--

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

bilety: 19 zł (n), 16 zł (u)

dla kogo: młodzież, dorośli

--

[Czarno biały plakat przedstawia dom z ogrodem. W ogrodzie na leżaku leżą mężczyzna i kobieta, ubrani na biało. Przed nimi stoi mężczyzna, ubrany na czarno. Przed nim, w rogu plakatu blade nogi, reszta poza kadrem. W drzwiach prowadzacych do domu stoi chłopak, dźwiga kamień. Na lewo od niego, w szybie widać odbicie chłopczyka w stroju indianina, za nim wigwam. Małżeństwo i dziecko mają oczy przesłonięte przez białe prostokąty. Mężczyzna i chłopak przez czarne. Na plakacie tytuł filmu „PARASITE” i tekst „Nowa, czarno-biała wersja filmu, w którym nic nie jest czarno-białe”.]

tickets

Select seance

March 1, 2020, 4:30 p.m. buy ticket