ZAMEK Culture Centre

- homepage

Poranek dla dzieci: Jakub, Mimmi i gadające psy

Refleksyjny Jacob i dzielna Mimmi stają w obronie parku, w którym zaplanowano postawić drapacz chmur. Kiedy koparki i buldożery wkraczają do akcji, zawiązuje się niezwykły, bo międzygatunkowy sojusz. Dzieci łączą siły z Bossem, czyli… szefem gangu gadających psów. Nie ma czasu do starcenia, trzeba działać, ale nie jest to łatwe, kiedy przyjaźń i zaufanie co chwila poddawane są próbie. Piękna polsko-łotewska animacja o dziecięcej odwadze oraz szacunku wobec zwierząt, ludzi i miejsc.
 
„Jacob, Mimmi i gadające psy” jest animacją typu cut-out. To metoda cyfrowej animacji postaci, w której każda postać posiada swój model, którym animator porusza w programie animacyjnym. Współproducentem filmu obok łotewskiego Atom Art jest polskie studio animacji 2D – Letko. Film jest oryginalną animacją, której urok podkreśla muzyka Krzysztofa A. Janczaka.
 
Podczas 6. MFF Kino Dzieci animacja “Jacob, Mimmi i gadające psy” otrzymała główną nagrodę Jury Dziennikarzy. W uzasadnieniu przyznania Kwiatu Paproci czytamy: “Za empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”.


Język: polski
JAKUB, MIMMI I GADAJĄCE PSY, reż. Edmunds Jansons, Łotwa, Polska, 2019, 70', wiek: 6+


--

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

bilety: 12 zł

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

--

[Rysunkowy plakat przedstawia dwójkę dzieciaków: jedno jedzie na hulajnodze z psem siedzącym pod nogami, drugie biegnie z psem pod pachą. Za dzieciakami cała zgraja psów wypełnia szczelnie lewy bok plakatu. U góry w czarnej ramce tytuł: "JAKUB, MIMMI I GADAJĄCE PSY".]

Buy ticket TICKET
Zwiastun