ZAMEK Culture Centre

- homepage

Nomadland

Fern (Frances McDormand) - po gospodarczym upadku robotniczego miasteczka w Nevadzie - pakuje swojego vana i wyrusza w drogę, odkrywając życie poza ramami konwencjonalnego społeczeństwa jako współczesna nomadka. Nomadland, trzeci film fabularny reżyserki Chloé Zhao, przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa, prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym amerykańskim Zachodzie.

 
Zdobywca dwóch Złotych Globów® (najlepszy film dramatyczny i najlepsza reżyseria), zdobywca Złotego Lwa dla najlepszego filmu na 77. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, zdobywca Złotej Żaby w Konkursie Głównym i Nagrody FIPRESCI EnergaCAMERIMAGE 2020 – Nomadland w kinach już od 19 marca. 

Język: angielski z polskimi napisami

NOMADLAND, reż. Chloé Zhao, USA 2020, 108'


--

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa 

bilety: 19 zł (n), 16 zł (u)

dla kogo: młodzież, dorośli

--

[3/4 plakatu zajmuje niebo z chmurami oświetlanymi przez zachodzące słońce. Na dole plakatu równina, na horyzoncie góry. Na równinie samochody osobowe, vany, z tyłu kampery. Widać porozbijane namioty. Na pierwszym planie widać idącą krótko ostrzyżoną kobietę w kurtce i białej sukience, która w lewym ręku trzyma lampę. Na środku plakatu tytuł "NOMADLAND" i tagline: "DOM TO COŚ, CO NOSISZ W SOBIE". Nad napisem laury z nagrodami (Złote Głoby, MFF Wenecja, Energa CAMERIMAGE).]

Buy ticket TICKET
Zwiastun
Premiera 19 marca

Seanse

Date
Categories
Participants
Loading