ZAMEK Culture Centre

- homepage

Minari

W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma… kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami.
Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei. Choć nie pachnie tak jak powinna, a jej metody wychowawcze są dość dziwaczne, na przekór wszystkiemu, nawiązuje nić porozumienia z 6-letnim niesfornym Davidem, a pozostałych członków rodziny uczy, jak tworzyć nową więź z Ameryką, pielęgnując równocześnie własną tradycję.

Zaskakująca i zawadiacka, a jednocześnie pełna czułości, uniwersalna opowieść o delikatnej sztuce zapuszczania nowych korzeni, która wymaga czasu, cierpliwości i pokory, trafnie nawiązująca do wytrzymałego koreańskiego zioła minari, które wyrośnie wszędzie, gdzie się je posadzi.

Język: koreański, angielski z polskimi napisami

MINARI, reż. Lee Isaac Chung, USA 2020, 115'

--

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa 

bilety: 19 zł (n), 16 zł (u)

dla kogo: młodzież, dorośli

--

[Plakat przedstawia koreańską rodzinę: ojca, matkę, nastoletnią córkę i kilkuletniego syna - idą po zielonej trawie. Za nimi widoczny jest niski budynek mieszalny z flagą USA wymalowaną na jednej ze ścian. Twarze rodziców są zatroskane, podobnie twarz córki. Idący po środku chłopiec uśmiecha się od ucha do ucha. Jest słoneczny dzień.]

Buy ticket TICKET
Zwiastun
Premiera 29 maja

Seanse

Date
Categories
Participants
Loading