ZAMEK Culture Centre

- homepage

Afrykamera 2022: Makongo

Ze względu na bezpieczeństwo osób uczestniczących w wydarzeniach kulturalnych oraz Pracowników Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu ustala szczególne zasady udziału w wydarzeniach odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach CK ZAMEK, w szczególności: seansach filmowych, koncertach, spektaklach, spotkaniach i warsztatach. Aby wziąć udział w wymienionych wydarzeniach, osoby, które ukończyły 12 rok życia, zobowiązane są okazać przy wejściu do sal, w których odbywać się będą wydarzenia, Unijny Certyfikat Covid – elektroniczny dowód na to, że dana osoba przebyła chorobę COVID-19, posiada negatywny wynik testu COVID-19, została zaszczepiona przeciwko COVID-19 (lub inne dokumenty potwierdzające powyżej określone stany). Niniejsze zasady obowiązują dla wydarzeń odbywających się od 6 grudnia 2021 roku (na które bilety można kupić począwszy od 1 grudnia 2021), aż do odwołania.

REGULAMIN UCZESTNICTWA W SEANSACH KINA PAŁACOWEGO

André i Albert to przedstawiciele plemienia pigmejów Aka, żyjącego na skraju lasu w Republice Środkowoafrykańskiej. Dzięki nim poznajemy społeczność, która żyje w zgodzie z naturą i tradycyjnymi wierzeniami i pozyskuje wszystko, co potrzebne im do życia, z lasu. Jako jedyni w wiosce zdobyli wykształcenie i sami starają się nauczyć pisać i czytać dzieci ze swego plemienia, a także wysłać część z nich do prawdziwej szkoły. Jest to niezwykłe zadanie w sytuacji, gdy ich jedynym środkiem płatniczym są gąsienice (makongo), lokalny przysmak tego regionu, który mogą sprzedać w oddalonej o kilka dni jazdy ciężarówką stolicy kraju.

Język: francuski
MAKONGO: GĄSIENICE, reż. Elvis Sabin Ngaïbino, Republika Środkowoafrykańska, Argentyna, Włochy 2020, 72’

--

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa 

bilety: 15 zł

dla kogo: młodzież, dorośli

--

[Kadr przedstawia dwóch mężczyzn idących przez trawiastą łąkę. Jeden niesie czarną tablicę do pisania, drugi worek na śmieci czymś wypełniony.]

Buy ticket TICKET

Pozostałe seanse w ramach festiwalu

Date
Categories
Participants
Loading