ZAMEK Culture Centre

- homepage

Przeżyć - pokaz z audiodeskrypcją i napisami

Opis filmu:
Animowany film dokumentalny, który stał się przebojem festiwalu w Sundance, gdzie zdobył Wielką Nagrodę Jury w Konkursie Międzynarodowym i porównywany jest do legendarnego „Walca z Baszirem”. Poruszająca historia nastolatka uciekającego z matką i rodzeństwem z ogarniętego wojną Afganistanu do Europy. To także intymna opowieść o dorastaniu i odkrywaniu swojej seksualności. W życiu Aminą dominuje poczucie straty i to na wielu poziomach. Bohater musiał brutalnie wkroczyć w dorosłość i przez ponad 20 lat tłumił w sobie traumatyczne doświadczenia. Dziś, jako niespełna czterdziestolatek, odnosi sukcesy nauce jako naukowiec i planuje ślub ze swoim długoletnim partnerem.
Amin postanawia zdradzić prawdę o sobie w filmie, ale nie jest gotowy, żeby stanąć oko w oko z kamerą, dlatego reżyser Jonas Poher Rasmussen (jego dawny szkolny kolega) postanowił sięgnąć po animację. Tłumione do tej pory wspomnienia tworzą poruszającą historię, w której granice czasu i przestrzeni ulegają zatarciu. Znaleźć w niej można liczne paralele ze współczesnością. Film jest fascynujący nie tylko pod względem unikalnej formy, ale również niezwykle bliskiej relacji bohatera z reżyserem.
Osobom z niepełnosprawnością wzroku zapewniamy asystę w poruszaniu się w przestrzeni CK ZAMEK oraz w dotarciu do budynku z najbliższego otoczenia. Osoba z CK Zamek będzie czekała przed głównym wejściem do Zamku pół godziny przed pokazem.


Jeśli potrzebujesz wsparcia napisz: j.walczyk@ckzamek.pl


Informacja o biletach:
Każdej osobie z niepełnosprawnością, jeśli tylko istnieje taka potrzeba, może towarzyszyć jedna osoba wspierająca, której przysługuje nieodpłatna wejściówka.

Język: polska audiodeskrypcja (na słuchawkach dla chętnych), polskie  napisy

PRZEŻYĆ, reż. Jonas Poher Rasmussen, Dania, Francja, Szwecja 2021, 89'

--

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa 

bilety: 12 zł

dla kogo: młodzież, dorośli

--

[Rysunkowy plakat przedstawia stojących w szeregach ludzi różnych płci, wieku, rasy i wyglądu. Obok ostatnich dwóch rzędów stoi wielki napis "PRZEŻYĆ" obok, którego widać radosne dziecko słuchające muzyki z walkmana.]
Buy ticket TICKET
Zwiastun