ZAMEK Culture Centre

- homepage

THE MET OPERA LIVE IN HD 2021/2022: Rigoletto

Kompozytor/Autor: Giuseppe Verdi

Czas trwania: 206 minutes

Obsada:

Quinn Kelsey (Rigoletto), Rosa Feola (Gilda), Piotr Beczała (Książę Mantui), Varduhi Abrahamyan (Maddalen), Andrea Mastroni (Sparafucile)

Zespół kreatywny:

Daniele Rustioni (dyrygent), Bartlett Sher (produkcja), Michael Yeargan (scenografia), Catherine Zuber (kostiumy), Donald Holder (światło)

Synopsis:

Laureat nagrody Tony, reżyser Bartlett Sher przedstawia odważną inscenizację ponadczasowej opery Verdiego.

Akcja utworu przenosi się do Europy lat 20. XX wieku. Za scenografię w stylu art déco odpowiada Michael Yeargan, kostiumy zaprojektowała Catherine Zuber. W tytułowej roli po raz pierwszy na scenie Met wystąpi baryton Quinn Kelsey. Partnerować będą mu sopranistka Rosa Feola w roli Gildy, córki Rigoletta, której życiu zagraża przestępcza przeszłość ojca oraz tenor Piotr Beczała jako Książę Mantui. Dyryguje Daniele Rustioni.

--

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa 

bilety:

50 zł (n), 40 zł (u) rzędy A−D,

60 zł (n), 50 zł (u) rzędy E−M

Karnety (10 oper) do nabycia w kasie CK Zamek:

450 (n), 350 (u) - rzędy A-D,

550 (n), 450 (u) - rzędy E-M


dla kogo: młodzież, dorośli

--

[Plakat przedstawia mężczyznę i kobietę. Mężczyzna stoi i trzyma kobietę za rękę. Kobieta siedzi na krześle z głową zwróconą w stronę przeciwną do mężczyzny. Ona ubrana jest w spódnicę i żakiet koloru morskiego, on w kamizelkę narzuconą na koszulę w biało-czarne pasy. Za nimi drewniane drzwi i ściana, której tapeta sugeruje hotel z lat 80' (beże i zielenie).]

Buy ticket TICKET

Wszystkie transmisje

Date
Categories
Participants
Loading