ZAMEK Culture Centre

- homepage

Przegląd włoskiego kina Cinema Italia Oggi 2022

Nowe włoskie filmy w większości przed polską premierą! Zgodnie z naszą wieloletnią tradycją, razem z Instytutem Kultury Włoskiej w Warszawie i kinem Muranów w Warszawie zapraszamy na Cinema Italia Oggi 2022!

Wydarzenie odbędzie się w dniach: 26-31 maja 2022 r. 

W programie m.in "Trzy piętra", najnowszy film Nanniego Morrettiego. Twórca rewelacyjnego „Pokoju syna” powraca z poruszającym filmem o miłości, gniewie i wybaczeniu. Splatająca losy mieszkańców rzymskiej kamienicy, rozpisana na dekadę saga powstała w oparciu o bestsellerową powieść izraelskiego pisarza, Eshkola Nevo. „Trzy piętra” miały swoją premierę w konkursie festiwalu w Cannes, którego Nanni Moretti jest stałym bywalcem. Tym razem na Lazurowe Wybrzeże przywiózł dzieło, w którym rozmach sąsiaduje z intymnością, a do drzwi na zmianę pukają gniew i melancholia.

Oprócz tego w programie m.in. przedpremierowo uhonorowany nagrodą „Director’s Fortnight” na ostatnim festiwalu w Cannes włoski dramat "Chiara". Jest to ostatnia część trylogii kalabryjskiej ("Mediterranea" oraz "Ciambra"), która przyniosła Jonasowi Carpignano nie tylko uznanie, ale i szereg festiwalowych laurów.  Realizm opowieści osadzonej w splątanej z mafią społeczności podkreślają zdjęcia Tima Curtina i muzyka skomponowana przez cenionego reżysera Benha Zeitlina.

W programie także wyczekiwana komedia „Superbohaterowie”, najnowszy film Paola Genovese, autora wielkiego hitu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” oraz „3/19” Silvia Soldiniego z Kasią Smutniak w roli głównej.  

__

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa, Sala Audiowizualna

bilety: 18 zł

dla kogo: młodzież, dorośli

__
[Kadr przedstawia kobietę stojącą na balkonie z telefonem komórkowym przy uchu. Za nią panorama miasta.]

Seanse w ramach przeglądu

Date
Categories
Participants
Loading