Centrum Kultury Zamek

- strona główna

Klub Krótkiego Kina: Love Shorts

SEANS 11.02. - bez prelekcji

KUP BILET

Lutowa odsłona Klubu Krótkiego Kina poświęcona będzie tematowi, z którym twórcy filmowi mierzą się od samego początku historii kina – miłości! Nie spodziewajcie się jednak cukrowych walentynek, czy prostych opowiastek z kupidynem w tle. Reżyserzy filmów, które zobaczymy na ekranie, do tematu miłości podchodzą bardzo refleksyjnie, ukazując przy tym całą paletę innych emocji, które towarzyszą nam w relacjach z drugim człowiekiem. A zatem zobaczymy pierwszą miłość, miłość niedozwoloną, miłość nieodwzajemnioną, czy odnalezioną po latach.  Miłosne histore opowiedziane będą za pomocą różnych gatunków filmowych - zobaczymy animację, dokument i trzy filmy fabularne. 

 
PROGRAM:
 
A love story, reż. Anushka Kishani Naanayakkara, Wielka Brytania 2016, animacja, 13'
Dwa stworzenia zakochują się w sobie, wspólnie tworząc barwny świat. Jednak gdy ciemność zaczyna pochłaniać jedno z nich, drugie musi walczyć, by utrzymać ich razem lub zaryzykować rozłąkę. 
 
After School Knife Fight, reż. Caroline Poggi, Francja 2017, fabuła, 21'
Laëtitia, Roca, Nico i Naël spotykają się na ostatnią próbę swojego zespołu. Grupa niebawem przestanie istnieć, gdyż Laëtitia wyjeżdża na studia. Historia o młodych ludziach, którzy nie chcą się rozstać. 
 
We love Moses, reż. Dionne Edwards, Wielka Brytania 2016, fabuła, 15' 
W wieku 12 lat, Ella zaliczyła pierwszą bójkę. W tym samym wieku odkryła seks. Teraz ma 18 lat i wspomina obsesję na punkcie Mosesa - przyjaciela swojego brata. Oraz tajemnicy, którą wciąż w sobie nosi. 
 
Postcard from Universe, reż. Pietro Seghetti, Włochy 2018, fabuła 15'
Michele musi pożegnać  się ze swoją byłą dziewczyną, ich miłością, szansami na przyszłe wspólne życie.  Ale nie jest na to gotowy, jeszcze nie.  A ona czeka na niego za drzwiami.
 
Więzi, reż. Zofia Kowalewska, Polska 2016, fabuła 18'
Barbara i Zdzisław są małżeństwem z 45-letnim stażem. Osiem lat temu Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z kochanką. Niedawno zdecydował się wrócić do żony. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudny. 
 
Łączny czas:  82 minuty

Kup bilet BILET