ZAMEK Culture Centre

- homepage

Prawda - przedpremiera

Razem z Velvet Spoon zapraszamy Was na przedpremierę najnowszego filmu Hirokazu Koreedy, zdobywcy zeszłorocznej Złotej Palmy w Cannes za "ZŁODZIEJASZKI".

Fabienne (Catherine Deneuve) to wielka gwiazda kina i królowa męskich serc. Wkrótce po tym, jak aktorka publikuje swoje intymne wspomnienia, jej córka Lumir (Juliette Binoche) przybywa z Nowego Jorku do Paryża z mężem (Ethan Hawke) i dzieckiem. Ponowne spotkanie matki i córki szybko zmienia się w zaciętą konfrontację. W jej trakcie miłość zderzy się z dawnymi urazami, a tajona przez lata prawda w końcu ujrzy światło dzienne.
 
Język: francuski z polskimi napisami
 
PRAWDA, reż. Hirokazu Koreeda, Francja, Japonia, 2019, 106'


--

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

bilety: 19 zł (n), 16 zł (u)

dla kogo: młodzież, dorośli

--

[Wizualnie jest to skrzyżowanie plakatu "Historii małżeńskiej" (ramka wewnątrz plakatu a'la polaroid) z "Kłamstewkiem" (ludzie siedzący na kanapie). Siedzą: Catherine Deneuve i Juliette Binoche. Za Juliette stoi Ethan Hawke, za Catherine, na oparciu kanapy siedzi dziewczynka w żółtym swetrze. Ethan i dziewczynka trochę wystają poza ramkę (on ramieniem, ona lewym butem). Za bohaterami wielkie okno z widokiem na ogród. Obramowanie ramki jest kremowe.]

Buy ticket TICKET