ZAMEK Culture Centre

- homepage

Klub Krótkiego Kina: Oscar® Nominated Shorts 2020: Animacje

Klub Krótkiego Kina: filmy nominowane do Oscarów®
 
W marcu zapraszamy na aż dwa pokazy Klubu Krótkiego Kina - obydwa poświęcone prezentacjom filmów nominowanych do Oscarów®. Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Najważniejsi przedstawiciele branży filmowej od lat 30. XX wieku nie zapominają uhonorować również krótkiego metrażu, który stanowi istotną część amerykańskiej kinematografii. Podczas tegorocznego rozdania nagród konkursu o złotą statuetkę walczyło 15 filmów krótkometrażowych w trzech kategoriach: film animowany, aktorski i dokumentalny. Mimo że rzadziej wspominane w mediach niż filmy pełnometrażowe, krótkie produkcje prezentują równie istotne, inspirujące historie w innowacyjnej formie.
Wstęp: Emilia Mazik
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
✨ "DCERA (DAUGHTER)" / reż. Daria Kashcheeva
✨ "HAIR LOVE" / reż. Matthew A. Cherry, Karen Rupert Toliver
✨ "KITBULL"  / reż. Rosana Sullivan, Kathryn Hendrickson
✨ "MEMORABLE" / reż. Bruno Collet, Jean-François Le Corr
✨ "SISTER" / reż. Siqi Song
✨ "THE BIRD AND THE WHALE" / dir. Carol Freeman
✨ "HORS PISTE" / dir. Léo Brunel, Loris Cavalier
✨ "HENRIETTA BULKOWSK I" / dir. Rachel Johnson
✨ "MAESTRO" / dir. Florian Babikian, Victor Caire
czas trwania: 101 min.
 
KLUB KRÓTKIEGO KINA
Poniedziałki w Kinie Pałacowym należą do krótkiego metrażu! W ramach cyklu zobaczymy najlepsze krótkie filmy ze świata w całym bogactwie ich różnorodności. Na ekranie zagoszczą fabuły, animacje, dokumenty oraz filmy eksperymentalne zrealizowane zarówno przez obiecujących debiutantów, jak i uznane postaci ze świata filmu. Całoroczny program obejmie pokazy produkcji nagradzanych na festiwalach, pokazy tematyczne, spotkania z twórcami i wiele, wiele innych.
 
Partner cyklu: Fundacja Ad Arte
Bilety: 12 zł - do nabycia w kasie kina lub na portalu bilety24.pl


--

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

bilety: 12 zł

dla kogo: młodzież, dorośli

--

[Rysunkowy kadr z filmu przedstawia dziewczynkę z bujnym afro, siedzącą przed przyborami do pielęgnacji włosów i stojącą za nią ojca z dredami, który zastanawia się jak ją uczesać.]

Buy ticket TICKET