ZAMEK Culture Centre

- homepage

Przynęta - pokaz specjalny

Ostentacyjnie oldskulowy, zrealizowany kamerą 16 mm debiut Marka Jenkina opowiada o gentryfikacji, kapitalizmie, turystycznym tsunami i klasowych konfliktach. Kornwalijska wieś, w której rozgrywa się akcja, przechodzi właśnie transformację z osady rybackiej w nadmorski kurort. Ekonomiczna, społeczna i kulturowa degradacja rybaków rodzi frustrację, która prowadzi do otwartej wojny z aroganckimi, bogatymi przyjezdnymi.

"Przynęta" opowiada o gentryfikacji, kapitalizmie, turystycznym tsunami i klasowych konfliktach. Kornwalijska wieś, w której rozgrywa się akcja, przechodzi właśnie transformację z osady rybackiej w nadmorski kurort. Bracia Ward zmuszeni są sprzedać dom londyńczykom, którzy przerabiają go, dekorując ściany linami, sieciami i innymi akcesoriami symbolizującymi "tradycję" i "autentyczność", czyli wszystko to, co turyści niszczą. Ekonomiczna, społeczna i kulturowa degradacja rybaków rodzi frustrację, która prowadzi do otwartej wojny z aroganckimi, bogatymi przyjezdnymi. Konflikt eskaluje, gdy młody Ward zaczyna flirtować z córką londyńczyków, panną Leigh.

Regulamin uczestnictwa w seansach Kina Pałacowego dostępny jest na: https://kinopalacowe.pl/podstrony/110-cennik/
 
Język: angielski z polskimi napisami
PRZYNĘTA, reż. Mark Jenkin, Wielka Brytania 2019, 89'

--
Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

bilety: 19 zł (n), 16 zł (u)

dla kogo: młodzież, dorośli

--
[Plakat utrzymany jest w niebieskiej kolorystyce. Znajduje się na nim mężczyzna w czapce z daszkiem patrzący w bok. Po środku - na wysokości jego oczu - umieszczony został oryginalny tytuł filmu: „BAIT”.] 
Buy ticket TICKET

Seanse

Date
Categories
Participants
Loading