ZAMEK Culture Centre

- homepage

Poznań Pride Week 2022: Wielka wolność - Sala 1

Poznań Pride Week 2022: Wielka wolność, reż. Sebastian Meisse, Austria 2021, 116'

28.06, g. 20.30 (Sala 1 - Kinowa)

Jest rok 1945. Hans jakimś cudem przetrwał nazistowski obóz koncentracyjny, nie tracąc radości z życia, jednak władze nowopowstałej Republiki Federalnej Niemiec nie zamierzają tolerować jego i podobnych mu ludzi. Hans jest homoseksualistą, a obowiązujący również w III Rzeszy paragraf 175 niemieckiego kodeksu karnego stanowi, że osoby odmiennej orientacji seksualnej winny trafiać do więzienia. W wyniku tego Hans przez kolejne dekady zostaje raz za razem zniewolony.
W więzieniu spotyka on Viktora, homofoba odsiadującego wyrok za morderstwo. Z każdym kolejnym wyrokiem, jego relacje z Viktorem ulegają zmianom - od początkowej niechęci do braterskiej więzi. Po niemal ćwierci wieku odzyskiwania i tracenia przez Hansa wolności, władze RFN postanawiają haniebny przepis zluzować, żeby traktować homoseksualistów jako… cóż, ludzi o przynajmniej teoretycznie takich samych prawach. Czy Hans będzie w stanie przetrwać w nowej rzeczywistości, w której nie musi teoretycznie oglądać się ciągle za siebie?

Miejsce: Sala Kinowa - 1. piętro

Dla kogo: dorośli
Bilety: 15 zł

Dystrybucja w Polsce: Tongariro

___

Plakat ukazuje tył głowy mężczyzny, na środku której jest otwór - wychodzi z niego mężczyzna w turkusowej, więziennej koszuli i zapali papierosa z zapalniczki żarowej, która trzyma dłoń poza dziurą. Duży biały napis WIELKA WOLNOŚĆ.

tickets

Select seance