ZAMEK Culture Centre

- homepage

National Theatre Live London. Sezon jesień 2020

Od października powracamy w kinie Pałacowym z najnowszym, jesiennym sezonem National Theatre Live! Pięć premierowych spektakli z desek londyńskiego teatru do obejrzenia na dużym ekranie. SEN NOCY LETNIEJ z Gwendoline Christie w roli głównej, WSZYSTKO O EWIE z Gilian Anderson i muzyką PJ Harvey, a także elektryzujący publiczność FLEABAG, na podstawie przebojowego serialu Phoebe Waller-Bridge. Program:


3.10. - NT Live: SEN NOCY LETNIEJ

W tej adaptacji najsłynniejszej szekspirowskiej komedii romantycznej główną rolę zagra Gwendoline Christie, znana z roli Brienne z Tarthu w serialowej ekranizacji powieści George’a R.R. Martina, Gra o tron. Nicholas Hytner porywa widzów do szekspirowskiego lasu spowitego mgłą i światłem księżyca. Czekają tam na Was bohaterowie Snu nocy letniej i szykują iście szaloną przygodę! Bridge Theatre w Londynie zamieni się w świat z sennych marzeń, pełen latających wróżek, nieprzeniknionych mgieł i światła księżyca.


24.10 - NT Live: WSZYSTKO O EWIE

W rolach głównych Gillian Anderson (Z Archiwum X, Sex Education, NT Live: Tramwaj zwany pożądaniem) i Lily James (Mamma Mia! Here We Go Again, Kopciuszek, Yesterday). Wszystko o Ewie Josepha L. Mankiewicza – co to był za film, co za bohaterki! Margo Channing, żywa legenda, od której nie sposób oderwać oczu. I pragnąca zbliżyć się do niej jej najwierniejsza fanka. Młoda, piękna Eve. Ta porywająca opowieść o zazdrości, ambicji i władzy zdobyła aż sześć statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej. Pora na inscenizację w reżyserii Iva van Hove (NT Live: Opętanie, Hedda Gabler). Autorką muzyki jest rockowa artystka PJ Harvey, której utwory dosłownie hipnotyzują słuchaczy.


14.11. - NT Live: UŚMIECHNIJ SIĘ, PÓKI CZAS (PRESENT LAUGHTER)

W tej prowokacyjnej i przezabawnej komedii Noëla Cowarda Andrew Scott (Sherlock, Fleabag) wciela się w rolę Garry’ego Essendine’a, przebojowego aktora przeżywającego kryzys wieku średniego.


26 oraz 28.11 - NT Live: FLEABAG

Przezabawny, obsypany nagrodami spektakl, który stał się inspiracją dla hitowego serialu BBC o tym samym tytule. Napisany i zagrany przez Phoebe Waller-Bridge (Fleabag, Obsesja Eve) monodram podbił serca widzów kreacją głównej bohaterki oraz nonkonformistycznym spojrzeniem na postać kobiecą i jej z pozoru nijakie życie.


12.12. - NT Live: WSZYSCY MOI SYNOWIE

Laureaci prestiżowych nagród - Sally Field (Stalowe magnolie, Forrest Gump, Lincoln) i Bill Pullman (Dzień niepodległości) w poruszającej adaptacji sztuki Wszyscy moi synowie znakomitego dramaturga Arthura Millera. Ameryka, 1947 rok. Życie małżeństwa Kellerów pełne jest sukcesów. Zbudowali dom, wychowali dwóch synów i prowadzą dobrze prosperujący biznes. Lecz nic nie trwa wiecznie. Spokojne życie Joego i Kate zacznie się powoli rozpadać, gdy na ich drodze pojawi się tajemnicza postać z przeszłości. Ukrywana przez lata prawda wychodzi na jaw, a cena amerykańskiego snu okazuje się być dla bohaterów za wysoka.


Bilety: 38 zł (n), 32 zł (u)

Karnet: 5 pokazów, 150 zł


Miejsce: Sala Kinowa

Dla kogo: młodzież, dorośli


Regulamin uczestnictwa w seansach kina Pałacowego znajdziesz tutaj


--


Spektakle w ramach cyklu

Date
Categories
Participants
Loading

Partners