Centrum Kultury Zamek

- strona główna

ZOMBIE MARATON - wspólna inicjatywa Kina Pałacowego i Kino Muza

Co byście powiedzieli, gdybyśmy zaserwowali Wam taką dawkę strachu, że aż zalalibyście się łzami ze śmiechu? 

Kino Muza w Poznaniu i Kino Pałacowe zapraszają Was na ZOMBIE MARATON, czyli najlepszą propozycję na absurdalny wieczór, który możecie spędzić razem ze swoimi przyjaciółmi w kinie! Nie macie jeszcze planów na godne spędzenie tegorocznego Halloween? Śpieszymy do Was z programem, który niepozornie strasząc, zapewni Wam masę pozytywnych emocji! Rezerwujcie czas 26 października i pełźnijcie niczym zombie w kierunku swoich ulubionych kin studyjnych! ❤

KUP BILET


Maraton rozpoczynamy projekcją klasycznego amerykańskiego filmu o poczynaniach nieumarłych, który w tym roku obchodzi dokładnie 50. rocznicę swojej światowej premiery - „NOC ŻYWYCH TRUPÓW” (Kino Pałacowe, godz. 20:00). Po seansie odbędzie się wspólny przemarsz z Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu na ulicę Masztalarską 8, któremu towarzyszyć będą piekielne ognie i towarzystwo prawdziwych zombie. Wszystkie chętne osoby, dostaną okazję na zmianę swojego wyglądu przy pomocy naszych profesjonalnych charakteryzatorów. Po dotarciu na miejsce, widzowie i widzki zostaną zaatakowani z ekranu przez krwiożercze bobry – „ZOMBIEBOBRY” (Kino Muza, godz. 22:00). 
Myślicie, że to koniec tego horroru? Nic bardziej mylnego! Po drugim seansie zapraszamy na turniej gier planszowych o tematyce grozy, w którym pomoże nam profesjonalna ręka Black Monk Games. W godzinach 23:30-3:00 będziecie mogli przetestować w gronie znajomych najciekawsze planszówki, w których pojawiają się motywy wywołujące strach. Aby zadbać o Waszą nocną kondycję i siłę, nie zabraknie również procentowych napojów wzmacniających, które będziecie mogli nabyć w wyjątkowym barze Antresola Poznań. Dla wszystkich chętnych uczestników maratonu, odbędzie się również projekcja dodatkowego filmu - „ZEW CTHULHU” (Kino Muza, godz. 23:45). 

---------------

Karnet na maraton: 20 zł (upoważnia do wzięcia udziału w seansach w Kino Muza w Poznaniu oraz Kino Pałacowe, a także do obejrzenia dodatkowej projekcji filmu „ZEW CTHULHU”).

Nocny maraton gier planszowych z Black Monk Games: obowiązują zapisy (muza@kinomuza.pl). 
Liczba miejsc ograniczona. 

---------------

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM MARATONU: 

➡ „NOC ŻYWYCH TRUPÓW” | Kino Pałacowe, godz. 20:00
reż. George A. Romero | USA 1968 | 96 min. 

Przed Wami jeden z najsłynniejszych horrorów świata! To miała być spokojna wycieczka w rodzinne strony. Barbara i Johnny nie wiedzieli jednak, że w chwili, gdy zdecydowali się odwiedzić grób rodziców, Amerykę opanowały głodne ludzkiego ciała, krwiożercze zombie... Teraz jedynym ratunkiem staje się ucieczka i pomoc przypadkowych ludzi. Czy uda im się dotrwać do świtu? 


➡ „ZOMBIEBOBRY” | Kino Muza w Poznaniu, godz. 22:00
reż. Jordan Rubin | USA 2014 | 85 min. 

Grupa niczego nieświadomych amerykańskich dziewczyn, postanawia spędzić beztroski weekend w domku nad jeziorem. Brzmi znajomo? Niestety przeszkodzą im w tym krwiożercze bobry, które powstały z martwych (!!!). Tak rozpoczyna się szalona walka o przetrwanie i resztki ludzkiego rozumu, w który z każdą kolejną minutą, ciężko jest nadal wierzyć. Przed Wami godny kandydat do miana najbardziej absurdalnego filmu klasy B w historii kina. 


➡ NOCNY MARATON GIER PLANSZOWYCH | Kino Muza w Poznaniu, godz. 23:30-3:00

Wydawnictwo Black Monk Games już od 10 lat zapewnia całej Polsce, najzabawniejsze, najfajniejsze i najbardziej odlotowe gry planszowe ever! <niepotwierdzone żadnymi badaniami>
Przekonajcie się o co chodzi z tym Munchkinem, dlaczego Rosyjska Ruletka jest uznawana za jedną z najlepszych gier imprezowych i czy koty w Łupieżcach rzeczywiście są takie słodkie na jakie wyglądają…
I wiele, wiele innych!
Specjalnie dla Was, przygotowaliśmy również przedpremierowy pokaz gry Monster Slaughter: Horror w głębi lasu. Pokierujcie rodziną swoich ulubionych potworów i rozerwijcie na strzępy jak największą liczbę tych irytujących studentów! <how awesome is that?!>
Nie martwcie się, jeśli wcześniej nie mieliście do czynienia z planszówkami, nasi animatorzy wytłumaczą wam wszystkie zasady ( a i tych, nie ma aż tak dużo). A jeśli na planszowej rozrywce zjedliście zęby… tym lepiej! Może poznacie jakiś tytuł, który dotychczas nie zagościł u Was na stole.

➡ „ZEW CTHULHU” | Kino Muza, godz. 23:45

---------------

Do zobaczenia w krainie należącej do martwych ludzi (i bobrów)!

KUP BILET

Zwiastun
BĄDŹCIE Z NAMI 26.10.!