ZAMEK Culture Centre

- homepage

Obrazy wrażliwe: Taxi-Teheran

Zapraszamy na pokaz filmu „Taxi-Teheran” w ramach nowego cyklu Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu "Obrazy Wrażliwe".

Obrazy wrażliwe to cykl filmowy prezentujący kino społeczne, poruszające lokalne i globalne problemy świata, w którym żyjemy. W ramach spotkań z zaproszonymi gośćmi będziemy poruszać tematy obywatelskiego zaangażowania, różnorodności kulturowej, ekologii i nierówności społecznych. Zapytamy o dzisiejsze rozumienie wolności i odpowiedzialności za nas samych i wspólnoty, których częścią jesteśmy. Razem obejrzymy nagradzane na najlepszych festiwalach filmy z całego świata. Będą to pokazy z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących. Cykl podzielony został na kilka bloków.

Pierwszy blok „Ćwiczenia z różnorodności” poświęcimy różnym aspektom wielokulturowości. Spojrzymy na nią zarówno z perspektywy odległej geograficznie, jak również z lokalnej – zakorzenionej w naszej codzienności. Sprawdzimy, czy różnimy się od ekranowych bohaterów, czy jednak są oni do nas podobni?

„Taxi-Teheran”
reż. Jafar Panahi, Iran, 2015, 82’
02.04.2019 / 19:00 / Kino Pałacowe
Bilety: 5 zł (dostępne w kasie CK ZAMEK)

***
Organizatorem cyklu jest Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, a realizują go Kino Pałacowe i Centrum Praktyk Edukacyjnych, przy wsparciu Fundacja Mili Ludzie.

Idea: Jakub Walczyk
Dostępność: Ewelina Banaszek
Projekt: Stwory Studio
_______________
Grafika: na środku znajduje się oko, a dokładniej różnokolorowa, jaskrawa źrenica i zarys górnej granicy oka przy użyciu jednej ciągłej kreski. W górnym prawym rogu symbole: migania (spotkania przed każdym filmem będą tłumaczone na PJM), pętli indukcyjnej (dostępnej w Kinie Pałacowym), udogodnień dla osób niesłyszących (napisy), audiodeskrypcji. W górnym lewym rogu napis: Obrazy wrażliwe. W dolnym lewym rogu napis: Blok 1: Ćwiczenia z różnorodności. W dolnym prawym rogu: logotypy CK ZAMEK, Centrum Praktyk Edukacyjnych, Kina Pałacowego i Fundacji Mili Ludzie.