ZAMEK Culture Centre

- homepage

Maraton Halloween

31 października zapraszamy Was na MARATON HALLOWEEN.

W programie trzy filmy – dwie przedpremiery i jeden tytuł, który dopiero od miesiąca hula w kinach. 

KUP KARNET

g. 21 DEMONY PRERII – przedpremiera 
reż. Emma Tammi, USA, 2018, 86

Ostatnie lata obfitowały w horrory wykorzystujące folklor w służbie grozy – kilka lat temu skutecznie straszyła Czarownica Roberta Eggersa, niedawno hitem okazał się Midsommar. W biały dzień Ariego Astera.

Demony prerii Emmy Tammi wytrzymują porównanie z tymi tytułami. To fascynująca opowieść o kobiecie czekającej na powrót męża w chacie położonej na odludzi, na zapomnianej przez Boga prerii. Im więcej czasu Lizzy (doskonała Caitlin Gerard) spędza w samotności, tym silniej czuje obecność czegoś dziwnego – przerażającego, niewytłumaczalnego, pochodzącego nie z tego świata.

Reżyserka Emma Tammi doskonale rozumie, że dobry horror opowiada nie tylko o demonach, ale przede wszystkim o demonach ludzkiego umysłu. Jej dreszczowiec doskonale łączy realne z wyobrażonym, a westernowa sceneria, skąpana na przemian w palącym słońcu i mroku nocy, okazuje się idealnym miejscem dla  horroru.

Język: angielski z polskimi napisami

ok. g. 22.45 ŁOWCA GŁÓW – przedpremiera
reż. Jordan Downey, USA, 2018, 72'

W kolekcji urżniętych łbów należącej do tego wikinga brakuje tylko jednego trofeum – głowy potwora, który zabił jego córkę.
Łowca głów to esencja brutalnej fantastyki zamknięta w siedemdziesięciu dwóch minutach surowego, wciągającego jak diabli filmu. To Wiedźmin okrojony z pompy i efektowności, w którym nie ma smoków, czarownic i innych bzdur; jest małomówny wiking, jest leśna chatka; jest kolekcja głów należących do zaszlachtowanych potworów; jest wola zemsty. Dzięki temu przez nieco ponad godzinę trudno oderwać wzrok od ekranu.

Język: angielski z polskimi napisami

ok. g. 0.15 DOM STRACHÓW 
reż. Scott Beck, Bryan Woods, USA, 2019, 92'

Kiedy w Halloween grupa znajomych wybiera się do rozrywkowego domu strachów, nikt z nich nie spodziewa się, że niewinna zabawa zmieni się w makabryczny koszmar.

Język: angielski z polskimi napisami

Seanse w maratonie

Date
Categories
Participants
Loading