ZAMEK Culture Centre

- homepage

Halloween w Pałacowym

31 października zapraszamy Was na Halloweenowe seanse w Kinie Pałacowym. Nasze tegoroczne propozycje to tytuły sprawdzone (widzieliśmy i polecamy), z jednym wyjątkiem w postaci "Ostatniej Nocy w Soho", ale tu mamy do czynienia z nazwiskiem, które jeszcze nas nie zawiodło.

Sprzedaż biletów na "Ostatniej nocy w Soho" ruszy 25.10.

g. 16.45 NOCNE CZUWANIE
reż. Keith Thomas, USA, 2019, 88'

Yakov pochodzi z ortodoksyjnej wspólnoty żydowskiej, ale przeżywa kryzys wiary. Pewnego wieczoru zostaje wynajęty przez zaprzyjaźnionego rabina do roli Shomera - ma spędzić noc przy ciele niedawno zmarłego mężczyzny, co według tradycji ma stanowić ochronę przed wpływami złych duchów. Poza Yakovem w domu przebywa również żona zmarłego - cierpiąca na demencję Pani Litvak.

Język: angielski, hebrajski, yiddish z polskimi napisami

g. 18.30 OSTATNIEJ NOCY W SOHO
reż. Edgar Wright, USA, 2021, 118'

Film opowiada o Eloise (Thomasin McKenzie), która przyjeżdża to Londynu, żeby zrobić karierę jako projektantka mody. Nie wszystko idzie zgodnie z planem.

Produkcja zapowiada się niezwykle ciekawie. W rolach głównych zobaczymy Thomasin McKenzie, która została doceniona za rolę w "Jojo Rabbit" oraz Annę Taylor-Joy znanej głównie z serialu "Gambit Królowej". Reżyserem filmu jest Edgar Wright ("Baby Driver").

Język: angielski z polskimi napisami

20.45 CANDYMAN
reż. Nia DaCosta, USA, 2021, 91'

Mrożąca krew w żyłach miejska legenda powraca w zupełnie nowym wydaniu. Zdobywca Oscara Jordan Peele, twórca przełomowych „Uciekaj!” oraz „To my”, prezentuje świeże spojrzenie na budzącą grozę opowieść o Candymanie – widmowym mordercy z hakiem zamiast ręki.

Makabryczne historie o upiorze, którego można przywołać, patrząc w lustro i wypowiadając pięciokrotnie jego imię, nadal nie pozwalają mieszkańcom Cabrini-Green spać spokojnie. Choć od ostatnich przerażających wydarzeń upłynęło wiele lat, a chicagowska dzielnica zmieniła się nie do poznania, wśród mieszkańców starych blokowisk żywa jest pamięć o krwiożerczej zmorze. Ponurą tajemnicę Candymana pragnie odkryć również fotografik Anthony, który właśnie zamieszkał w okolicy ze swoją dziewczyną. Niezdrowa fascynacja monstrum przerodzi się w śmiertelnie niebezpieczną obsesję.

Język: angielski z polskimi napisami

--

Miejsce wydarzenia: Sala Kinowa

bilety: 19 zł (n), 16 zł (u)

dla kogo: młodzież, dorośli

--

[Grafika stanowi kolaż trzech plakatów filmowych: 
"Ostatniej nocy w Soho": Plakat przedstawia dwie młode kobiety za pękniętą szybą. Linie pęknięć wyznaczają granicę między wizerunkami kobiet. Lewa część plakatu, z kobietą o kasztanowych włosach przefiltrowana jest na niebiesko. Prawa część, z blondwłosą kobietą ma czerwony filtr. W miejscu zbiegania się linii pęknięć (gdzie prawdopodobnie zionie dziura w szybie) widoczny jest zielony neon z tytułem "Ostatniej nocy w Soho". Słowo "Soho" jest czerwone.
"Nocne czuwanie": Plakat przedstawia mężczyznę stojącego ze świecą nad ciałem przykrytym białym prześcieradłem. Światło świecie rozświetla otaczającą mężczyznę ciemność, ukazując czerwone ściany. Nad mężczyzną i ciałem widoczny jest cień składający się tułowia i dwóch ramion. Ramiona cienia zakończone są przypominającymi szpony dłońmi.
"Candyman": Plakat przedstawia stojącego plecami czarnoskórego mężczyznę w grubym, brązowym płaszczu z puchowym kołnierzem, który ma hak zamiast prawej dłoni.]

Seanse

Date
Categories
Participants
Loading