ZAMEK Culture Centre

- homepage

NT Live 2022: Prima Facie - Sala 1

NT Live: PRIMA FACIE

15.10.2022, g. 20:30
Bilety: 35 zł (n), 25 zł (u).

Uwaga! Ta sztuka może wywołać u widzów niepokój lub trudne emocje.Spektakl zawiera sceny mówiące o seksie, przemocy, gwałcie.


Jodie Comer ("Killing Eve") debiutuje na West Endzie w brytyjskiej premierze nagradzanej sztuki Suzie Miller. Tessa jest młodą, błyskotliwą adwokatką. Wywodząca się z klasy robotniczej kobieta wypracowała sobie drogę na sam szczyt: broni, przesłuchuje, zwycięża. Jednak nieoczekiwany splot wydarzeń sprawia, że ścieżki patriarchalnej mocy prawa, siły dowodów i moralności zaczynają się rozchodzić.

"Prima Facie" przenosi widza w samo centrum wydarzeń, podczas których emocje i doświadczenie zderzają się z nieubłaganymi zasadami gry. Tę wybitną inscenizację reżyseruje Justin Martin. Spektakl nagrano w kameralnym Harold Pinter Theatre na londyńskim West Endzie.

Dla kogo: młodzież, dorośli
Miejsce: Sala 1 - Kinowa

__

Plakat przedstawia Jodie Croner w dwóch fotografiach nałożonych na siebie - pierwsza po lewej, spokojna, ze spiętymi włosami, z zamkniętymi oczami i różową poświatą. Druga po prawej, krzycząca, z rozpuszczonymi włosami i niebieską poświatą. W lewym górnym rogu duży biały napis NATIONAL THEATRE LIVE, w prawym folnym rogu JODIE COMER PRIMA FACIE. 

Buy ticket TICKET

PARTNER